За час існування підприємства створена справжня школа фахівців-розробників комутаційного обладнання. За цей час колективом проведені і систематизовані тисячі дослідів, розроблені, випробувані і запущені у виробництво сотні типовиконань запобіжників різного призначення, обраний єдиний методологічний підхід до розробки.
1. "Глухий" ковпак
До 2002 року високовольтні запобіжники типів ПКТ, ПКЕ, ПКН та ін. виготовлялися нашим підприємством за застарілою технологією: струмоз'ємні ковпачки запобіжника мали з торця великий отвір, через який в фарфоровий корпус вставлявся плавкий елемент і засипався наповнювач, і який потім закривався спеціальною кришкою і пропаювався по периметру.
З багаторічного досвіду виготовлення таких запобіжників на нашому підприємстві (з 1993 р.), в ході їх випробувань і експлуатації, а також з багаторічного досвіду ремонту аналогічних запобіжників з'ясувалося, що:
- вкрай складно забезпечити герметичність патрона, тому що довжина паяного шва становить тільки для однієї сторони 150-220 мм;
- навіть якщо патрон був виготовлений герметичним, з часом при експлуатації або зберіганні велика ймовірність його розгерметизації внаслідок "олов'яної чуми";
- якість пайки і товарний вигляд продукції в значній мірі залежать від кваліфікації складальника.
Сучасна, захищена декількома нашими патентами, технологія з використанням "глухого" ковпака не тільки дозволила позбутися вищеназваних недоліків, але також автоматизувати деякі процеси при складанні запобіжників, що в кінцевому підсумку призвело до зниження собівартості і підвищення якості продукції.
2. Низьковольтні запобіжники
Кілька слів про низьковольтні запобіжники ПН22 нашого виробництва, які є вдосконаленим аналогом широко відомих запобіжників ПН-2. У запобіжниках ПН-2 (див. Мал. 1) плавкі елементи приварюються до "п'ятаку", який з'єднаний з ножовими виводами.
Мал. 1. Запобіжник ПН-2.
У запобіжниках ПН22 плавкі елементи приварюються безпосередньо до ножового виводу (див. Мал. 2), тим самим зменшується загальний опір запобіжника і - як наслідок - потужність втрат при збереженні всіх інших характеристик.
Мал. 2. Запобіжник ПН22.
"П'ятак" в конструкції залишився, але тепер він виконує суто механічні функції і виготовляється зі сталі, а не з міді, що також зменшує вартість запобіжника.
3. Власне керамічне виробництво
Тут ми не відкриваємо Америку, тому що майже всі західні виробники запобіжників мають власне виробництво кераміки.
Це дозволяє не тільки повністю задовольняти власні потреби в корпусах і комплектуючих (опорних ізоляторах) серійних запобіжників, але також вести науково-дослідні розробки і виготовляти дослідні зразки новітніх запобіжників безпосередньо на підприємстві.
Таким чином, володіючи такою науковою, технологічною та виробничою базою, ТОВ "Кварц", як і раніше, залишається лідером в Україні з розробки та виробництва силових запобіжників.